535 388 380

Rolki Transportowe

Transport rolkowy to jedno z najczęściej używanych rozwiązań w przemyśle, logistyce czy przedsiębiorstwach usługowych. Stale gotowe do użytku rolotoki, dające możliwość przemieszczenia ładunku nawet o kilkaset metrów, znacznie przyspieszają procesy wytwarzania i magazynowania w rozmaitych miejscach. O tym, jakie rolki transportowe będą potrzebne w konkretnym magazynie czy hali produkcyjnej, decyduje przede wszystkim rodzaj towarów, które będą obsługiwały.

Rolki – różna siła nacisku

Dlatego w naszej ofercie znalazły się produkty różniące się pod względem wymiarów, tworzywa użytego do ich produkcji oraz siły nacisku, która może oddziaływać na towary podczas przemieszczania. Rodzaj zamówionych rolek transportowych będzie inny w przypadku przedsiębiorstwa produkującego opakowania z tworzyw sztucznych oraz gdy zamawiającym jest warsztat wytwarzający stalowe części do wielkich konstrukcji. Proponujemy Państwu rolki od obciążenia 35 kg i prędkości 1,5 m/s do 1500 kg (0,5 m/s). 

Duży wybór w rozmaitych wymiarach

Przewidywana siła to kryterium, które określa również rodzaj tworzywa, z którego powstają nasze produkty. Różnice ciężaru, jaki są zdolne przenieść poszczególne rolotoki transportowe, decydują, czy będzie to stal ocynkowana, nierdzewna, czy tworzywa sztuczne. Wewnętrzne osie zawsze wykonujemy ze stopów stali o najwyższej trwałości. Powierzchnia wersji ze stali może być dodatkowo pokryta gumą, płaszczem PCV lub pianką poliuretanową, co pozwala na dodatkową ochronę wrażliwych produktów na instalacji transportującej. Długości poszczególnych elementów, niezależnie od użytego tworzywa, możemy na zamówienie dostosować do potrzeb Klientów. W ofercie występują one w różnych wymiarach, natomiast średnica każdego z nich jest zawsze taka sama.

Końcówki do wszystkich typów transportu

Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami dotyczą również typów zakończeń. Z uwagi na sprawność transportu najlepiej zainstalować rolki transportowe z podwójnym kołem zębatym, równomiernie rozkładającym kierunki ruchu. Oprócz tego w naszej ofercie znajdują się modele z jednym kołem zębatym, a także z rowkiem pod pasek klinowy, napędowy lub polikordowy. Jeśli chodzi o rolki grawitacyjne, wykańczamy osie gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, frezem lub pozostawiamy je gładkie. Katalog uzupełniają wersje stożkowe i baryłkowe do przenośników taśmowych.

Rolotoki transportowe

Tak samo ważnym element konstrukcji, jak taśmyrolki, które odpowiadają za przeniesienie napędu na maszynę, w efekcie czego może ona sprawnie transportować przedmioty. W naszej ofercie znajduje się ich szeroki wybór, co pozwala na ich dobranie do posiadanej maszyny. Gwarantujemy długą żywotność zakupionych rolek, które działają bezawaryjnie, płynnie i precyzyjnie, co jest zasługą zastosowania wysokiej jakości materiałów.

Każdą realizację poprzedzamy dokładną analizą potrzeb i wymagań Klienta, tak, aby finalny system transportu wewnętrznego spełniał najsurowsze kryteria. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on niezwykle ważnym elementem działalności przedsiębiorstw, dlatego przykładamy szczególną wagę do jakości wykonania i montażu urządzeń. Projektujemy i produkujemy je w taki sposób, aby były wydajne, a zarazem jak najbardziej energooszczędne. Równie ważna jest dla nas łatwość obsługi i oczywiście żywotność.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania, a w razie zainteresowania współpracą uzgodnimy jej szczegóły i ustalimy kolejne działania.

Dobrze skonstruowane rolotoki transportowe powinny uwzględnić wszystkie parametry produktów, które będą przesuwać się po ich powierzchni, dlatego na każdym etapie ich powstawania pozostajemy w kontakcie ze zleceniodawcami. Odpowiedni dobór lub – w razie potrzeby – wyprodukowanie części pasujących do przewidywanego obciążenia to gwarancja najbardziej ekonomicznego rozwiązania wewnętrznego przesyłu towarów.

Na zamówienie możemy przygotować projekt i zmontować całe rolotoki transportowe. Na bazie rolek z naszego katalogu lub przygotowanych zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Klientów budujemy gotowe do działania ciągi transportu wewnętrznego. Niezależnie od stopnia skomplikowania i profilu trasy dokonujemy wstępnego oszacowania przedsięwzięcia i proponujemy usługę zawsze w atrakcyjnej cenie. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy

Kontakt:

tel. 535 388 380
biuro@remitech.pl

Hala produkcyjna:

05-530 Czersk
Książąt Mazowieckich 15